Інтегроване заняття " Червона калина" (молодший-середній вік)


Тема: «Червона калина» Інтегроване заняття( мовлення +малювання)
                                                                                                             Паніна О. М.
          
Ме Мета: розвивати фонетичний слух, увагу; розвивати дрібну моторику руки; сприяти розвитку  уяви; учити дітей малювати пальчиком, наносити крапки на задане місце; продовжити знайомити з народним символом України - калиною; продовжувати вчити дітей слухати та розуміти віршований текст; закріпити назви основних кольорів: червоний, зелений; активізувати у словнику слова – калина, червоний, кетяги, пучечок; виховувати інтерес до природи, пізнавальний інтерес до народних символів України.
          Обладнання: заготовки А-5, гуаш червоного кольору, вологі серветки,   кетяги калини, лялька, малюнки калини, калинове варення, кошик.
           Попередня робота: ознайомлення дітей із калиною, читання художньої літератури про цю рослину, розгляд малюнків, аплікація калини.
        Хід заняття:
1.     Організація дітей.
Заходять діти під музичний супровід («Ой у лузі калина»).
(На килимку стоять стільці та мольберт з малюнками калини).
-         Діти до нас сьогодні завітали гості, давайте привітаємось до них та подаруємо їм свої посмішки. Молодці, сідайте.
2.     Сюрпризний момент. Повідомлення теми.
-         Ой, а хто це стукає? Ви дуже тихо сидіть, а я зараз подивлюсь, хто це до нас прийшов(виходю в роздягальню і заносю ляльку в українському одязі з кошиком).
-         Дітки, подивіться до нас завітала дівчинка, вона вам дещо принесла, а щоб дізнатися що це, вам потрібно відгадати загадку, послухайте уважно, не викрикуйте:
У вінку зеленолистім,
У червоному намисті,
Видивляється у воду
На свою хорошу вроду.(Калина).
-         Так, молодці, це калина. А нашу гостю теж звати Калинка і вона вам принесла пучечки калини.
3. Розповідь про калину-символ України. ( картинки: кущ калини, кущ калини навесні, кущ калини взимку з пташками, китиця калини)
-         Подивіться, що це?(Калина). Так, це калина – один із народних символів українців. У народі кажуть – «Посади калину – будеш мати долю щасливу».
Це не груша і не слива,
А вродливая калина,
Стоїть у зеленім листі
І червоніїм намисті.
-                Погляньте. У куща  калини темнозелене листячко і багато ягідок. Так калина виглядає навесні, коли цвіте. А ось такими червоними китицями радує нас напркінці літа та восени. Взимку вона дарує свої соковиті ягідки пташкам і допомагає їм вижити посеред лютих морозів. А ще це й лікувальна рослина. Наші дідусі і бабусі дуже шанували цю рослину, садили її на городах, у дворах, як оберіг.


3.     Бесіда. Робота з реченням та  словником.
-         Давайте розглянемо її. Якого кольору ягідки? А якої форми вони? А як ягідки ростуть близько одна біля одної чи далеко? А хто з вас знає як називаються ягідки на гілочці? (кетяги, пучечки).
-         А ми звами вже знаємо вислови про калину, давайте пригадаємо їх:
·        Красива – мов червона калина. (Вероніка)
·        Щоки червоні, як ягідки калинові.(Артем)
·        Любуйся калиною, коли цвіте, а дитиною, коли росте.(Ліля)
·        Білий цвіт калини – радість України.
4.     Звукова розминка.
-         Молодці, а тепер давайте з вами станемо в коло і пригадаємо чистомовку про калину:
-         Ою-ою-ою – ось калина над водою;
-         Ді-ді-ді – віти стеле по воді;
-         Лі-лі-лі – там ще й ягідки малі;
-         Ем-ем-ем – ми тих ягідок нарвем та в пучечки наберем
5.     Повідомлення мети художньо-відображальної діяльності.
-Дітки, а наша гостя просила їй допомогти. вона коли йшла до нас, загубила кетяги калини. А на неї чекають подружки, щоб плести віночки. Давайте ми їй допоможемо і намалюємо кетяги калини.
6.     Пальчикова гімнастика.
Зараз для роботи давайте приготуємо нашу ручки та пальчики
Пальчикова гра «Червона калина»
Є в нас ягідка одна (рука зжата в кулачок),
Дуже гарна і смачна (незначні повороти кистями рук),
Не малина, не ожина(легке зтрушування кистями рук),
А червоная калина (плескають у долоні).
7.Аналіз малюнка-зразка
-         Діти, а що зображено на моєму малюнку? А якого кольору ягідки калини? А якої вони форми? А ягідок багато чи мало? А як ростуть ягідки  близько одна біля одної чи далеко? Як називається гілочка з ягідками? Ягідки повинні розміщуватися одна біля одної.
-         А тепер погляньте на столи, якого кольору я приготувала фарбу?
8. Показ прийому малювання.  
- Дітки, а я забула взяти пензлики, що ж ми з вами тепер будемо робити, чим ми можемо ще намалювати ягідки калини?(ставлю пальцем відбиток фарбою – ягідку калини, цим самим налаштовую дітей на те, що потрібно малювати пальцем).
-Так ми будемо малювати пальчиком, покажіть мені всі свої вказівні пальчики.
-А що нам ще потрібно для роботи? (Серветки)
-А навіщо нам потрібна серветка?
-Тепер погляньте, як калиноньку малюю я, дивимось всі уважно.
-Я беру свій вказівний пальчик обережно вмочаю в фарбу, і ставлю пальчиком відбиток, мій пальчик знайомиться з папером. Ягідки малюю одну біля одної, потім, коли я все намалювала, я беру серветку і добре витираю свій пальчик, щоб фарба не залишилась на ньому.

9.Закріплення алгоритму малювання
-Так що ми будемо з вами малювати? Чим ми будемо малювати? Якої форми наші ягідки? Як розміщені ягідки близько чи далеко одна біля одної?
-Тепер закотили всі свої рукава, щоб не замазати наш одяг і приступаємо до роботи. Беремо наші вказівні пальчики і вмочуємо їх у фарбу, і починаємо ставити відбитки.
10. Самостійна робота.

11. Підсумок
- Діти, що ми з вами сьогодні малювали? Якого кольору ягідки калини? А якої форми? Кому ми з вами допомогли? А яка біда трапилась з нашею гостею?
12. Обігрування результату роботи. Хороводна гра «………………….»
А тепер давайте заведемо хоровод, станемо в коло на килимочку.
13.Сюрпризний момент від гості.
-Дітки, Калинка дуже вам вдячна за допомогу, вона принесла ще вам на гостинець калинове варення, воно дуже корисне і лікує від багатьох хвороб.
 -     Скажіть до побачення нашим гостям і ідемо пити цілющий чай з калиновим варенням.

Немає коментарів:

Дописати коментар