Заняття для дітей молодшого віку СХД з використанням дослідницької діяльності«ЦЕЙ ДИВНИЙ ГУДЗИК»
Фортуна О. І.
Мета: розвивати дрібну моторику, мислення, мовлення, закріпити знання про предмети найближчого побутового оточення (ґудзики), їх види, функціональне призначення, матеріали з яких вони виготовленні; поповнити словниковий запас за темою «ґудзик»( ґудзик, ґава, гелготала, ґудзь, ґудзичок, тощо), в ігровій формі закріпити поняття про форму та величину предметів ( круглий, квадратний, овальний, великий, малий), цифри(1,2,4 – кількість отворів), вчити дітей творчо підходити до виконання запропонованого завдання самостійно обираючи колір, форму ґудзика для створення казкової тваринки, вчити закріплювати роботу, щоб ґудзики не губились, за допомогою дослідницької діяльності визначити властивості деяких предметів(залізо, магніт, крига, тепла вода), виховувати доброзичливість, гостинність, бажання бути корисним.
Дидактичний матеріал
Демонстраційний дидактичний матеріал: стенди з ґудзиками різної форми, кольору, Чарівний ґудзик (іграшка), ілюстрації різних видів одягу з ґудзиками різного призначення, поробки з ґудзиків.
Роздатковий матеріал: : гудзики до гри, «Знайди пару», ґудзики різного кольору та розміру за кількістю дітей; матеріал для дослідів: залізні, пластмасові гудзики, магніти льодяник з ґудзиком на таці, миска с теплою водою; ґудзики різного кольору, розміру, форми.
Попередня робота: створення спільно з дітьми та батьками міні - музею «Чарівний ґудзик », бесіда «Що ви знаєте про ґудзичок ?», «Щоб ви хотіли знати про ґудзичок ?», читання оповідання В. Савка «Оксанчин ґудзичок», заучування скоромовок, приказок, прислів'їв та пальчикової гімнастики «Мій мізинчик», складання описових розповідей про ґудзики, дидактичні ігри: «На що схожий ґудзичок», «Чарівний мішечок», «Склади картинку з ґудзиків», «Ґудзики - це добре чи погано», розв'язання проблемної ситуації «Відірвався ґудзик», «Ґудзик в руках малюка», малювання та ліплення ґудзиків.
ХІД ЗАНЯТТЯ
Вихователь:-Добрий день , любі гості! Ми раді вас вітати! Розміщуйтесь зручніше та й будемо розпочинати…
-Діти, до нас завітав незвичний гість, а щоб здогадатися який, треба відгадати загадку:
Я МАЛЕНЬКИЙ, Я КРУГЛЕНЬКИЙ
І НА ОДЯЗІ ЗАВЖДИ
МЕНЕ В ПЕТЛЮ ПРОДІВАЮТЬ
СТО РАЗІВ ТУДИ СЮДИ.
-Так це ґудзик, а на вас є ґудзики? З чого вони зроблені?
-Але в мене не простий ґудзик, а чарівний. Зараз ми з вами спробуємо стати чарівниками повторюйте зі мною:
1,2,3 гудзичок оживи!
Ожив наш ґудзик!( прихід ґудзика-ляльки)
Гудзик:
-Добрий день, діти! Мені сподобалось, що ви мене запросили до себе в гості!А чи знаєте ви щось про ґудзики?
Так ми знаємо скоромовку і тобі її розкажемо:
ҐАВА ГУДЗИКА НА ГАНКУ
ЗАГУБИЛА НА СВІТАНКУ
ҐАВА ГУДЗИКА ШУКАЛА
ГЕЛГОТАЛА, ГЕЛГОТАЛА
ҐАВА ҐУДЗИК ВІДШУКАЛА
І В ГНІЗДО СОБІ ПОКЛАЛА.
Вихователь:
-Так, але я запитував взагалі, що ви знаєте про ґудзики. Чи знаєте, що означає слово ґудзь? Іди до нас, Гудзику, ми тобі розкажемо про наш міні-музей і про ґудзики.
Йдемо до міні музею де за ейдетичними схемами діти розказують про ґудзики.
-Багато ви знаєте про ґудзики, а я для вас гру приготував:
Фізкультхвилинка «Знайди свою пару»( діти знаходять пару з однаковими ґудзиками)
Вправа «Посортуй ґудзики»
-А поки ми грали ґудзики теж без діла не сиділи всі переплутались, у кожного з вас є тарілочка на якій є зображення ґудзика, який треба відшукати і позначити цифрою кількість отворів.
-Молодці впорались з завданням! А скажіть чому немає ґудзика з 3, 5 отворами? (Не зручно пришивати)
-А ще в моїй країні живуть незвичні тваринки, спробуйте уявити які?
Гра « Веселі черв’ячки»
-Сідайте за столи і спробуємо створити черв’ячків з ґудзиків, пам’ятайте діти після закінчення роботи необхідно закріпити дріт, щоб ґудзики не розсипались.
-Хто у тебе вийшов Маша? Як ти його назвеш? А в тебе Ваня?
-А зараз ми їх поселимо на галявинці в музеї? А справжніх черв’ячків можна нести до дитячого садочка?
Вихователь:
-А чому ти засумував Гудзику? Я поглянув на ваші кольорові ґудзики і згадав про свій улюблений ґудзик, якого загубив ( плаче)
-Ми можемо зарадити твоєму горю, розкажи який він був?
-Він був золотистий, великий, круглий, а саме головне за-ліз-ний!!!
-Ой діти погляньте у нас скільки ґудзиків і всі різні, як же ми знайдемо залізний ґудзик? Який предмет нам допоможе? (Магніт)
Дослідницька діяльність
Діти знаходять металічні ґудзики за допомогою магніта.
-Так молодці, але на жаль це не він!
Вихователь:
-Тс, послухайте наче хтось плаче… Чи мені почулось та ж ні хтось таки плаче, а ось ти де..( Вихователь виносить склянку з кубиком льоду в якому заморозився ґудзик)
-Діти, як ми визволимо ґудзика з крижаної пастки? (налити теплої води)
-Діти, а скажіть, чи змінив ґудзик свою форму? Чому ґудзики роблять з міцних матеріалів?
Дістаю ґудзик ложкою, промокую серветкою і віддаю хлопчику Гудзику.
- Може це твій ґудзик?
Гудзик:
-Так, це саме він я такий щасливий, мені так сподобалось з вами гратися. А ще ми знаємо прикмету про ґудзика, що якщо знайти ґудзика будеш щасливим
Підсумок
-А якими ми були сьогодні?(Уважними, гостинними, творчими, дбайливими, добрими, дружніми) Ось і тобі Гудзику ми бажаємо бути щасливим.Дякую малята вже час вирушати до своєї країни і мені, до побаченя малята, до побачення дорослі…
А нашим гостям ми бажаємо теж щастя, здоров’ я,творчої наснаги і на згадку подаруємо ось такі пам’ятки.
Немає коментарів:
Дописати коментар